logo skoleni-kurzy

JSOU VZTAHY STESTI


skoleni-kurzy.eu


< Poslední zobrazené kurzy
[Dodameto.cz] Krmiva a chovatelské potřeby >>Podrobné hledání kurzů, školení a rekvalifikacískoleni-kurzy.eu

[skoleni-kurzy.eu] Zde najdete různé kurzy, školení, semináře a rekvalifikační kurzy z různých oborů.

Nenašli jste kurz, školení a/nebo seminář?

Pošlete nám nezávaznou poptávku po kurzu a my se ho pokusíme najít a pošleme Vám kontakt na vzdělávací firmu a/nebo Vaši poptávku kurzu zveřejníme v seznamu poptávek.

Registrace školící firmy

Jste školící firma, vzdělávací instituce a/nebo pořádáte školení, kurzy, rekvalifikační semináře? Zaregistrujte svoji firmu na serveru a zvyšte počet svých klientů.
 

Náhodný kurz/školení


Lean Six Sigma v administrativě a službách jak přenést výrobní preciznost do služebLean Six Sigma in Administration and Services How to Transfer Production Precision to Services - ICT Pro s.r.o. – Kurzy, školení, konzultace ICT a Soft Skills
Co je štíhlá administrativa? Nebo Lean management ve službách?

^

 

 

JSOU VZTAHY STESTI

Viz také následující kurzy :
  • Pracovněprávní vztahy a nediskriminování – rovný přístup z pohledu zaměstnavatele aneb jak odhalit mobbing a bossingPodrobnosti
  • Pracovněprávní vztahy a nediskriminování – rovný přístup z pohledu zaměstnavatele aneb jak odhalit mobbing a bossingPodrobnosti
  • Obchod není žádný boj – naučte se vztahovému prodejiPodrobnosti
  • Aktivně proti stresu a vyhoření aneb největší omezení jsou v naší hlavěPodrobnosti
  • Mezilidské vztahy na pracovišti – prevence konfliktů a řešení špatných vztahůPodrobnosti


SLEVA 10 % na kurz Python a Django – kurz tvorby a nasazení aplikací - LastMinute' - Praha - - využít slevu lze pouze do 18.8.2022

Jsou vztahy štěstí?


Jste rodina, která má zájem podpořit svoji soudržnost? Chcete vylepšit vaše vzájemné vztahy? Potřebujete pomoci v řešení případných obtíží?


Jsou vztahy štěstí?


Když o sobě někdo řekne, že je či není v životě šťastný, většinou se za tím skrývají právě mezilidské vztahy. Ke spokojenosti v životě potřebujeme ještě spoustu dalších věcí, materiální zajištění, naplnění v práci, ale bez vztahů šťastní být nemůžeme.

Mnozí z nás ale podléhají dojmu, že štěstí a tedy i to, jak se nám vede ve vztazích, je otázkou nějaké vyšší moci nebo náhody. Z takových slovních spojení jako „Potkalo mě štěstí“ nebo „Když se štěstí unaví i na vola sedne…“ apod. je to zřejmé. Většina lidí nemá dojem, že by pro své štěstí v tomto ohledu mohla něco udělat. Záleží na tom, jakým rodičům jsme se narodili, na koho v životě natrefíme, jak se nám vyvedou děti…. Teda alespoň u nás samých. Je zajímavé, že když mluvíme o druhých, je to trochu jinak. Například jsme klidně schopni říct že ten či onen „by si měl už někoho najít…“ Ale tady to tak nějak končí. Najít si toho pravého a vše je vyřešeno.

Na to jak jsou pro nás vztahy s druhými důležité, se k nim chováme pohříchu macešsky. Jakoby druzí byli nějaké spotřební zboží, které si můžeme vybrat podle svého vkusu, požadovat jeho inzerovanou kvalitu a po čase třeba reklamovat.

 

Když někoho potkáme, vytváříme si o něm obvykle spoustu předpokladů. Např.: „Člověk, který se takhle mile chová k cizímu dítěti, má určitě děti rád a bude tedy chtít mít děti vlastní…“ nebo „Ten, kdo odsuzuje druhého za to, že mi nechtěl pomoci, mi sám jistě bude pomáhat …“ Z jednoho takového chování hned usuzujeme na to, jak se bude dotyčný chovat jindy a v jiné situaci a už to moc neověřujeme. Přitom to bereme skoro jako slib a máme pak dotyčnému za zlé, když se náš předpoklad ukáže jako mylný.  K tomu se pak přidávají morální a jiná zažitá pravidla, která prostě platí, protože to „říkala babička nebo to psali v novinách“ a neštěstí je hotovo. Našemu protějšku se může dít něco podobného a odtud už je jenom krůček k tomu, abychom se dostali do těžko řešitelných konfliktů.

 

Mnoho takových nešťastníků pak přichází do poradenských a terapeutických center, podobných tomu našemu se stížnostmi jako: „Nedá si říct…“, „nechápe mě…“, „je divnej  či divná“ (má asi nějakou diagnózu). Pod takovými stesky se většinou skrývá  snaha dostat druhého do normálu, tzn. přimět ho, aby se choval podle představ stěžujícího. Stává se taky, že přijde stěžovatelů víc, často s představou, že terapeut může rozsoudit, kdo ze zúčastněných má pravdu. Konflikt se vyznačuje právě tím, že každý má svoji verzi. Oba se cítí být v právu. Mají pocit, že je to ten druhý, kdo si pořád začíná. Každý z dvojice se cítí být nedoceněn a zraňován, což mu brání se na věc podívat z nadhledu, chápat chování toho druhého jinak, než jako útok. On sám se jen brání. Z pohledu obou stran začal ten druhý a na něm tedy je, aby toho nechal. Protistrany se snaží domoci svého domnělého práva prostřednictvím kritizování, obviňování a výčitek, doporučováním či dobře míněnými radami, za kterými se zpravidla rovněž skrývá výčitka, přikazováním nebo dokonce výhružkami. Asi si dokážete představit,  co takové snahy v příjemci vyvolávají. Ochota vyhovět to asi nebude.

 

Tyto neblahé strategie doporučujeme nahradit úsilím o přiblížení se co nejvíce k tomu, co ten druhý vlastně prožívá, nasloucháním a aktivním hledáním toho, jaké zájmy máme společné. Cesty k naplnění toho společného mohou být řešením situace, z toho pak mají radost a užitek všechny strany. Je to víc než kompromis, je to výhra pro všechny. 

Mít harmonické vztahy je skutečně štěstí, ale to neznamená, že na jejich utváření nemáme žádný vliv. Na komunikačních kurzech, které pořádá tým Psychoterapeutického centra Gaudia, vás takovýmto postupům rádi naučíme. A ještě dalším užitečným dovednostem  – mluvit víc o sobě než obecně o těžkostech, vyjadřovat svoje pocity a jasně sdělovat svá přání, oddělovat člověka od problému (neboť problém je něco, proti čemu se můžete s člověkem spojit, abyste na to nebyli sami), projevovat zájem, a zaměřovat se na pozitiva a na věci, které se daří.

Pro rodiny, které mají zájem podpořit svoji soudržnost, vylepšit vztahy, přispět k vyřešení případných obtíží jsme letos připravili týdenní pobyt tzv. Family building, kde se můžete těšit na pestrý individuální i skupinový program, aktivní odpočinek, rozvojové hry, netradiční výlety, zážitkové workshopy a diskuze s odborníky a rodinnými terapeuty. Více o našich aktivitách najdete na www.gaudia.org.

 

Autor: MUDr. Olga Kunertová

 


© Gaudia >>


 

[Rekvalifikační kurzy, školení] Novinky z oblasti vzdělávacích kurzů a školení


Kurzy | ABRA Flexi
***
kurzy | 2022-06-09 
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy a akce - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Summit Academy RAZU sport kurzy - Pustevny - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy | IES - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy - Curatio - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy - sniper.cz - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy - skoleniproucetniskoleniproucetni - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy Online + E-learning - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Online kurzy - kurzy


Nalezeno celkem : 34 zpráv | aktualizace každou hodinu

^^

 
RSS
RSS - odběr novinek - nové kurzy, rekvalifikace a školení
Nové kurzy/školení | Nové termíny kurzů/školení | Last-Minute | Odběr novinek na Váš mail
skoleni-kurzy.eu

SKOLENI-KURZY.EUREGIONYMENUKONTAKT


skoleni-kurzy.eu
2007 - 2022 © OBEC.net, sro
Potoční 8, 617 00 Brno, CZ
Email: info[at]skoleni-kurzy.eu
Telefon:(+420) 775 193 488
Fax:
Kontakt

++
V případě dotazu ke kurzu využijte prosím kontaktní formulář u daného konkrétního kurzu

Školení: Portrétní fotografie v přirozeném světle v srpnu 2022 - Praha
^