Pět přesvědčivých důvodů, proč se přihlásit do kurzu „Fotografický učňák – portrét“:
* Odborné vedení: Vedení kurzu zajišťuje Šimon Pikous, významná osobnost české fotografie, jehož práce byly oceněny a publikovány na prestižních výstavách. => Získáte přístup k jeho odborným znalostem a zkušenostem. Šimon je vítěz Czech Press Photo 2016 v kategorii Portrét. Byl publikován i na výstavách Czech Press Photo 2017, 2019, 2020, 2021 a 2022. Umístil se v Top 25, International Portrait Photography Awards Imago 2020, Mexiko, kategorie portrét.
* Komplexní vzdělání: Od technické přípravy ateliéru, přes práci s přirozeným a umělým světlem, až po postprodukci ve Photoshopu – získáte ucelený pohled na všechny aspekty portrétní fotografie.
* Praktické zkušenosti: Získejte nepostradatelné praktické dovednosti prostřednictvím domácích úkolů a workshopu. Během kurzu připravíte výstavní soubor na téma portrét, vytvoříte autoportrét, portrét v přirozeném světle, medailon osobnosti, book modelky, …
* Osobní rozvoj a komunikace s modelem: Osvojte si psychologické aspekty portrétní fotografie a zlepšete svou schopnost komunikace pro dokonalou spolupráci s modelem. S domácími úkoly a konzultacemi získáte přímou zpětnou vazbu, která vás podnítí k neustálému zlepšování a hledání vlastního fotografického stylu.
* Profesní kvalifikace: Kurz vás připraví na zkoušku z profesní kvalifikace, kterou můžete absolvovat třeba i u nás. Po jejím úspěšném absolvování získáte „Osvědčení o získání profesní kvalifikace Portrétní a módní fotograf/fotografka“ s celostátní platností, což vám otevírá dveře k profesionální kariéře v oblasti portrétní fotografie.
Lektoři LŠFG
Co Vám kurz přinese? Posílení sebejistoty ve své fotografické práci a odbornosti v oboru portrétní fotografie, ta vám otevře dveře ke kreativitě. Buďte si jistí v tom, co děláte, naučte se řemeslo. To stojí za dobře zvládnutým portrétem. Potkáváme studenty, co umí udělat pěknou fotku, vystihnout okamžik, povede se to jednou, podruhé a potřetí už to drhne. My to bereme od začátku, krok po kroku, žádný laciný efekty, a s trochou nadsázky slibujeme krev, slzy a pot. „Ti, co přijdou, nezískají jen přípravu na zkoušku z profesní kvalifikace, ale i ohromnou rutinu a sebevědomí,“ říká Šimon Pikous. Co se na kurzu naučíte? Všechno, co jste měli možnost už mnohokrát vidět si zkusíte v praxi. Mnoho času budeme trávit spolu v ateliéru, řekneme vám, jak zvládnout technickou přípravu, jak zacházet s ateliérovým osvětlením i jak fotit s přirozeným světlem [jedno Slunce – jedno světlo]. Příprava je rutina, ale komunikace s modelem? To je psychologie a umění komunikace. Dáme vám teorii, kterou uplatníme v praxi, podíváme se i do postprocesu [Adobe Photoshop] a na úskalí autorského práva, protože portrétní fotografie je umělecké dílo. Jak to na učňáku chodí? Délka kurzu je osm týdnů, během kterých je šest intenzivních výukových bloků [zpravidla od 16.30 do 20.30 hodin]. Výukové bloky jsou jednou v týdnu,vždy ve stejný den [začíná-li kurz ve středu, budou i všechny další výukové bloky také ve středu]. Součástí kurzu je i jedna on-line konzultace vašich fotografií a jedna on-line prezentace úpravy fotografií. V rámci kurzu pro vás připravíme i půldenní praktický workshop, kde si nabyté dovednosti a znalosti můžete pod vedením lektora hned vyzkoušet.
Co na kurz potřebujete? Vlastní fotografický přístroj. Výhodou je stativ [můžeme zapůjčit], objektivy, případně systémový blesk. Je to pro vás finančně náročné? Využijte možnosti splácet bez navýšení i několik měsíců. Poslední splátky můžete uhradit i po zahájení kurzu s tím, že před kurzem musíme mít zaplaceno minimálně 70 % ceny. Splátky jsou jen mezi námi, nečeká vás žádné papírování. Kde se kurz koná? V učebně a ateliéru Liberecké školy foto
* grafické [Vojtěšská 459/19, Liberec] Často kladené otázky Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Večerní fotoškola? Večerní fotoškola vám dá základ fotografování a nahléd do různých oborů fotografie. Ti, co už ji mají za sebou tuší, že fotografie je řemeslo a až potom kreativita. Na fotografickém učňáku vás to řemeslo v oboru portrétní fotografie naučíme, a otevřeme cestu ke kreativitě. Jak se liší Fotografický učňák od kurzu Tvůrčí fotografie –dálkové studium? Dálkové studium se svým rozsahem i formou blíží studiu na vysoké škole. Na fotografickém učňáku věnujete svůj čas konkrétnímu oboru fotografie. Je portrétní fotografie to, v čem chcete získat jistotu a odbornost? Pojďte na učňák.