logo skoleni-kurzy

KURZ CARVINGU [ŠKOLENÍ]
BP SPORT


skoleni-kurzy.eu


< Poslední zobrazené kurzyPodrobné hledání kurzů, školení a rekvalifikací
Pořádáte podobný kurz/školení?


Pořádáte podobné kurzy, školení a/nebo studium. Vložte Vaše kurzy na web. Kurs / kurzy nemusí být rekvalifikační, stačí když kurzy budou mít termín konání školení pro on-line objednávku kurzu


 
Kurz carvingu - Následující kurzy:

 
  

 

KURZ CARVINGU

Viz také následující kurzy :
 • Účetnictví, daně a daňová evidence s praxí na PC - souhrnný rekvalifikační kurzPodrobnosti
 • Marketing, reklama a komunikace s výukou obchodní angličtiny - rekvalifikační kurzPodrobnosti
 • Účetnictví, daně a účetní angličtina - rekvalifikační kurzPodrobnosti
 • Marketing, reklama a komunikace - souhrnný rekvalifikační kurz pro začátečníkyPodrobnosti
 • Management pro praxi - rekvalifikační kurzPodrobnosti

[Školení] - Kurz carvingu


BP SPORT


Kurz carvingu - učitelé TV získají po absolvování průkaz Instruktora lyžování, jinak nelze na tomto kurzu získat licenci ...


Cena kurzu:
     ...   1.900 Kč / kurz   (není DPH)
     ... Kurz je osvobozený od DPH

Objednat - pro přihlášení na kurz/školení klikněte na zvolený termín školení a místo konáníPřihláška na školení:

   NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA - Termín školení zatím není k dispozici | Podobné kurzy a školení | Žádost o kontakt - Zavolejte mi, prosím-- ... pro objednání kurzu klikněte na zvolený termín školení a/nebo je možno poslat:Popis kurzu
Kurz carvingu


Kurz je určen pro ...

pro zájemce o licenci instruktora lyžování - carving


Lektoři kurzu

Mgr. Libor Binter [lektor lyžování] se podílí na výuce instruktorů lyžování řadu let. Provozuje sportovní obchod s lyžařským vybavením a půjčovnu lyží. Zkušenosti ze sjezdového lyžování také získal jako trenér při závodní činnosti své dcery, která byla členkou juniorského reprezentačního týmu. Zastupuje české lyžování na ISK [Internacionales ski – kolloquium]. Mgr. Jaroslav Němec [lektor lyžování] je ředitelem střední školy Heureka v Táboře, kde se podílí na výuce lyžování na lyžařských kurzech. Zároveň provozuje lyžařskou školu Heureka. Podílí se na výuce instruktorů lyžování řadu let. Mgr. Lukáš Binter [lektor lyžování] provozuje lyžařskou školu a snowboardovou školu. Zastupuje české lyžování na ISK [Internacionales ski – kolloquium]. Podílí se na výuce instruktorů lyžování řadu let.


[Kurz] Program kurzu (obsah přednášky/semináře/rekvalifikace/studia) ...

Teoretická část – lyžařská výstroj, výzbroj, mazání lyží a technika carvingu.
Praktická část – praktická výuka různých druhů carvingu. Ve vyhrazených časech budou k dispozici testovací lyže. Akreditace č. 28209/2006-25-628.


[Kurz] Podrobné informace o kurzu ” instruktor ”...

Podrobné informace o kurzu instruktor lyžování Využití licence instruktor lyžování

Na kurzech je dodržena stanovená hodinová dotace, což zajišťuje právní platnost licence a dostatek času na osvojení požadovaných dovedností. Z právního hlediska je možné učit s touto licencí ve všech sférách: na školních kurzech a dalších akcích škol a školských zařízení (základní a střední školy, školská zájmová zařízení – např: domy dětí a mládeže a střediska volného času, školská výchovná a ubytovcí zařízení, školská zařízení pro ústavní výchovu). Na školních kurzech může vyučovat i instruktor, který nemá pedagogické vzdělání, ale je držitelem platné licence. Kvalifikace instruktor snowboardingu je nezbytná pro výuku snowboardingu na školních lyžařských výcvikových zájezdech. Osvědčení zatím není součástí aprobace tělesné výchovy. Dále lze licenci využít v neziskových organizacích, v lyžařských oddílech a komerčních lyžařských školách. Celá řada našich frekventantů učí v komerčních školách v různých střediscích. Samozřejmě získání brigády či zaměstnání instruktora je možné vždy na základě jednání se zaměstnavatelem. Doškolovací kurzy prodlužují licenci. Lze obnovit i propadlou licenci.

Náročnost kurzu instruktor lyžování

Výuka lyžování je speciálním oborem v tomto sportu, kde samostatná výkonnost jezdce není na prvním místě. Budoucí instruktor musí znát techniku lyžování, metodu výuky a didaktiku (to vše se naučí na kurzu ). Kurz si klade za cíl naučit účastníky vyučovat lyžování. Z hlediska výkonnosti v jízdě na lyžích, musí být zdatný do té míry, aby byl schopen svým budoucím žákům ukázat určité prvky metody výuky (např. oblouky, sesouvání, jízdu šikmo svahem atd.). Předvést je musí pomalu a v nízké rychlosti tak, aby je žáci z hlediska techniky co nejlépe pochopili. To znamená, že instruktor nemusí být rychlým jezdcem. Účastníci na kurzu jsou rozděleni do družstev podle výkonnosti.

Podmínky pro účast na kurzu lyžování

Účast na školení není vyjma věku nijak omezena. Našeho kurzu se může zúčastnit prakticky kdokoliv. Tento kurz může absolvovat i osoba mladší 18 let a získá licenci. Licenci lze plně využít až po dovršení 18 let. Pokud vyučuje instruktor s licencí ve věku 15 – 17 let, tak při výuce musí být přítomný další proškolený instruktor starší 18 let, který na sebe převezme právní odpovědnost za žáky. Takže je možné získat licenci a pak vyučovat i před dovršením 18 let, ale musí při výuce asistovat starší instruktor. Toto pravidlo platí i u ostatních druhů licencí.

Místo a terény pro výcvik

Většina zimních kurzů je organizována právě v Peci pod Sněžkou, která patří mezi tři střediska s nejdelším lyžařským provozem v republice. Dostatek přírodního sněhu je důsledkem vysoké nadmořské výšky a specifického mikroklimatu, které v Peci pod Sněžkou panuje. V areálu jsou instalována také sněhová děla. Sezóna ve středisku běžně začíná na konci listopadu a končí v polovině dubna. Sníh na sjezdovkách však zůstává většinou ještě déle. V Peci pod Sněžkou je poměrně bohatý a pestrý výběr sjezdovek, který uspokojí začátečníky i zkušené jezdce. Pro méně zkušené jezdce jsou velmi zajímavé sjezdovky "Klondike" a "U lesa", kde je sklon svahu na jednotlivých sjezdovkách odstupňován. Pec pod Sněžkou patří mezi několik předních středisek v České republice. Zároveň si toto středisko stále zachovává svůj přírodní charakter. Kvalitu dokládá i jeho pozice v kategorizaci zimních areálů / .holidayinfo.cz. Dobré podmínky v zimním středisku také přispívají ke kvalitě kurzu . O sněhových podmínkách se můžete informovat na / .holidayinfo.cz nebo na .skipec.com.

Termíny kurzů instruktor lyžování a instruktor školního lyžování

Termíny našich kurzů lyžování jsou vypsány v první polovině prosince, začátkem ledna a na konci března (případně začátkem dubna). První polovina prosince je charakteristická malým počtem jiných lyžařů a snowboardistů na sjezdovkách a poměrně nízkými teplotami po celý den. Začátek ledna se vyznačuje velkým množstvím sněhu a vhodnými teplotami pro zimní sporty.

Na konci března i začátkem dubna je velmi spolehlivá sněhová pokrývka. Často bývá slunečné počasí. Nutno přiznat, že při slunných dnech je sníh odpoledne měkčí. Pec pod Sněžkou je touto dobou málo zalidněná.

Historie našeho lektorského týmu

Zakladatelem lektorského týmu je Mgr. Arnošt Binter , který získal první zkušenosti s instruktorskými kurzy lyžování v 70. letech minulého století. V té době školení probíhalo v rámci různých organizací (Krajský pedagogický ústav, …..). v devadesátých letech školení instrukorů lyžování probíhalo pod záštitou Pedagogického centra České Budějovice (regionální organizace řízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy) pod vedením Mgr. Arnošta Bintera. Místa vedoucího lektorského týmu lyžařských kurzů se ujal Mgr. Libor Binter, který je držitelem kvalifikace Učitel lyžování a zkušenosti v lyžování také nasbíral v roli trenéra své dcery – členky juniorského reprezentačního týmu. V roce 2004 byla tato instituce zrušena, stejně jako další krajská pedagogická centra. Lektorský tým měl zájem v instruktorských kurzech pokračovat, a tak vzniklo školící střediskao „SPORT BP“, které naše kurzy zastřešuje dodnes. V roce 2OO4 se školící středisko SPORT BP stalo členem mezinárodní organizace INTERSKI.

Metoda výuky kurzů lyžování a školního lyžování

Cílem kurzu pro instruktory lyžování je účastníka proškolit tak, aby byl dobrým instruktorem, což znamená: zejména umět naučit tento sport téměř kohokoliv. Tento cíl je stejný v komerční a školní výchově, a tak se naše školící středisko nespecializuje ani na jednu z těchto oblastí. Naše licence má univerzální platnost. Kurzy lyžování metodicky řídí Mgr. Libor Binter odkaz více, který je držitelem kvalifikace Učitel lyžování a zkušenosti o lyžování také nasbíral v roli trenéra své dcery – členky juniorského reprezentačního týmu. Mgr. Arnošt Binter pomáhá metodiku výuky koordinovat na základě svých dlouholetých zkušeností s spořádáním školních kurzů a se školením instruktorů. Naše metoda výuky se snaží propojit poznatky z výuky v praxi - konkrétně z vlastní lyžařské školy, také zkušenosti z vlastního skiservisu a lyžařského obchodu, dále ze školních kurzů a zkušenosti ze závodního lyžování i v mezinárodním měřítku.


Na našich kurzech je také vyčleněno speciální družstvo, které se zaměřuje na rakouskou metodu výuky lyžování. Rakouská metoda výuky bývá často využívána komerčními lyžařskými školami. Pro lepší organizaci je nutné předem, nejlépe s přihláškou, uvést požadavek o zařazení do tohoto družstva Na základě dohody je možné závěrečné zkoušky zrealizovat i v cizím jazyce, případně nás s předstihem kontaktujte.

Program kurzu lyžování

Kurz je rozdělen na část praktickou a teoretickou, které se vzájemně doplňují. Praktická výuka probíhá dopoledne a odpoledne. Po skončení provozní doby vleků pak výuka pokračuje přednáškami. Přednášky jsou časovány před večeří nebo po večeři dle aktuálního programu. Teoretická část – lyžařská výstroj, výzbroj, mazání lyží, metodika, bezpečnost pohybu v horách a první pomoc, začlenění lyžování do vzdělávacích programů.


Praktická část – praktická výuka lyžařských disciplín: sjezdové lyžování, carving, běžecké lyžování a snowblady. Ve vyhrazených časech budou k dispozici testovací lyže. Naše středisko vzdělávání dodržuje předepsanou hodinovou dotaci, což je základní podmínkou právní platnosti licence.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v trdiční horské chatě. V případě většího počtu účastníků je ve stejném termínu vypsán paralelní kurz na dalším penziónu. Veškeré dění kurzu : ubytování, strava, přednášky, zábava tak probíhá vždy v jednom objektu a v přiměřeně velkém kolektivu lidí. Na každé chatě je vždy maximálně 37 účastníků, což přispívá k přátelské atmosféře na daném kurzu .

Lektoři kurzů pro instruktory lyžování

Vedoucím týmu, který připravuje instruktorské kurzy, je Mgr. Arnošt Binter (lektor lyžování). V současné době působí jako předseda komise lyžování České obce sokolské a člen komise INTERSKI ČR. Aktivně se podílí na přípravě lyžařských instruktorů jako lektor a vedoucí kurzů. Je mimo jiné spoluautorem metodického materiálu o oblasti lyžování.


Mgr. Libor Binter (lektor lyžování) se podílí na výuce instruktorů lyžování řadu let. Provozuje sportovní obchod s lyžařským vybavením a půjčovnu lyží. Zkušenosti ze sjezdového lyžování také získal jako trenér při závodní činnosti své dcery, která byla členkou juniorského reprezentačního týmu. Zastupuje české lyžování na ISK (Internacionales ski – kolloquium).

Mgr. Jaroslav Němec (lektor lyžování) je ředitelem střední školy Heureka v Táboře, kde se podílí na výuce lyžování na lyžařských kurzech. Zároveň provozuje lyžařskou školu Heureka. Podílí se na výuce instruktorů lyžování řadu let.

Mgr. Lukáš Binter (lektor lyžování) provozuje lyžařskou školu a snowboardovou školu. Zastupuje české lyžování na ISK (Internacionales ski – kolloquium). Podílí se na výuce instruktorů lyžování řadu let.

Mgr. Jiří Strážnický (lektor lyžování) je učitelem na střední průmyslové škole v Táboře. Je lektor lyžování s bohatými zkušenostmi v přípravě lyžařských instruktorů.

Mgr. Tomáš Binter (lektor lyžování) se věnuje audiovizuální tvorbě. Je režisérem prvního českého videopořadu zaměřeného na výuku snowboardingu a řady dalších nejen sportovních televizních pořadů. Jako lektor se podílí na přípravě snowboardových instruktorů.

Instrukčně metodický seminář lyžování a snowboardingu

Zvláštním typem zimních kurzů je Instrukčně metodický seminář lyžování a snowboardingu a Školení pro vedoucí lyžařských výchovně výcvikových zájezdů a učitelů tělesné výchovy v nových aktivitách a v osnovách LVVZ. Účast na tomto semináři není nijak omezena. Obnovení licence? Na tomto semináři nelze získat samostatně licenci instruktora snowboardingu či lyžování. Výstupem je jen osvědčení o absolvování. Pouze aprobovaní učitelé tělesné výchovy zde získají po absolvování průkaz Instruktora lyžování. Tyto kurzy jsou vhodné pro získání aktuálních poznatků ze snowboardingu a lyžování. Lze si zde vybrat z těchto praktických aktivit a teoretických přednášek (vypsané programy se mohou překrývat, nelze na jednom kurzu absolvovat všechny programy).


Praxe
 • carving - funcarving
 • carving - racecarving
 • snowblady – krátké lyže pro nácvik carvingu
 • aktuální metody výuky a technika sjezdového lyžování
 • běžecké lyžování - túra
 • aktuální metody výuky běžeckého lyžování
 • snowboarding pro začátečníky
 • aktuální metody a technika výuky alpského snowboardingu – pro pokročilé
 • snowboarding pro pokročilé, zdokonalovací trénink – carving
 • snowboarding - základní freestyle – nenáročné freestylové prvky na sjezdovce

Přednášky
 • aktuální metody výuky sjezdového a běžeckého lyžování
 • výstroj, výzbroj – sjezdové a běžecké lyžování
 • aktuální metody výuky alpského snowboardingu
 • výstroj, výzbroj - snowboarding
 • bezpečnostní předpisy, instruktáž první pomoci při úrazech, úkoly a organizace horské služby, bezpečnost pohybu v horách a respektování ochrany přírody

Přihláška do kurzu pro instruktory lyžování

Klikněte na zvolený termín a místo konání kurzu


[Školení] Další popis kurzu (úroveň, minimální znalosti, informace o cenách kurzu) ...

Výstup: osvědčení o absolvování, učitelé TV získají po absolvování průkaz Instruktora lyžování, jinak nelze na tomto kurzu získat licenci
[dotaz na školení/kurz] Formulář pro komentáře, dotazy a odpovědi


Dotaz ke kurzu: Kurz carvingu
text dotazu, ostatní data (tel/email) se samozřejmě nezveřejňují a nezobrazují, pouze budou přeposlána školící firmě

   ... a pro kontrolu zadejte prosím znova Váš email
Někdy je zadaná špatná emailová adresa a odpověď se vrátí, proto prosím zadejte email dvakrát

            Chci poslat přihlašovací údaje na server skoleni-kurzy.eu
[Registrovat jako uživatele Ano/Ne]

Pokud jste přihlášeni, email nemusíte zadávat
Vložte potvrzovací kód Vložte číslo             

Pro změnu potvrzovacího kódu je možno znovu načíst stránku

Komentáře a dotazy na školení/kurzdotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den, prosím o info zda se bude konat kurz carvingu v termínu 11-15.12.2015 a co vše je zahrnuto v ceně kurzu Mám vážný zájem ale pouze v případě že budou přijatelné sněhové podmínky. SKOL Josef Doupovec Klatovy ...

Re: dotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den, děkujeme za Vaši e-mailovou zprávu. Ano, i pro vás kurz vhodný. Přijetí do kurzu není vyjma věku nijak omezeno. Kurz může absolvovat i účastník mladší 18 let a po úspěšném absolvování získá licenci. Osvědčení je možné pak plně využít až po dovršení věkové hranice 18 let. Nejlépe vám tuto problematiku vyložím telefonicky. Prosím, zatelefonujte nám, nebo nám zašlete vaše telefonní číslo. Podrobné informace a aktuální termíny našich kurzů získáte zde: http: - - www.skoleni-kurzy.eu - skola_kurz-55_firma-bp-sport-mgr-lukas-binter Př ...

dotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den,velice mě zaujala vaše nabídka Kurz carvingu. Nejsem ovšem učitel TV,jsem sice angažovaná trochu ve sportu,ale jinak jsem zdravotník,a také nadšený lyžař,takže bych touto cestou Vašeho kurzu chtěla vylepšit své výkony a posunout se v carvingu,který moc neovládám vzhledem ke střednímu věku. ...

BP SPORT

:: Vzdělávací a sportovní středisko SPORT BP je organizací, která se zabývá školení m instruktorů a samotnou výukou v různých sportovních disciplínách. Zároveň se věnuje outdoorovým kurzům pro nejrůznější organizace. Kurzy SPORT BP jsou přístupné pro nejširší veřejnost a licenci či dovednosti lze uplatnit ve všech sférách – školní, zájmové nebo komerční. Instruktorské sportovní školení a výukové kurzy zajišťuje kvalitní skupina lektorů, která vzešla z bývalého Pedagogického centra v Českých Budějovicích a dříve Krajského pedagogického ústavu. Činnost SPORT BP je právně ukotvena na základě akreditovaného pracoviště Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy České republiky a akreditacemi v různých sportovních disciplínách. Pro každý spo...

Platební podmínky pro účast na kurzu

[SPORT BP] Na základě přihlášky vám budou zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu . Objednavatel uhradí částku školného za výše uvedeného posluchače do prvního dne v měsíci, ve kterém kurz začíná. Po úhradě bude posluchač do studia/na přednášku přijat.Objednavatel se zavazuje, že v případě, že by uvedený účastník odborného studia studium nedokončil, nebude požadovat vrácení školného. Případně lze e-mailem požádat o výjimku.

Podobné kurzy #Kurz carvingu >>


[1835] Žádné kurzy nenalezeny

Poslední aktualizace: 2018-06-15 00:22:27

BP SPORT
Kurz carvingu #

Sportovní a relaxační kurzy & dovolená

Téma kurzů nebo školení:
 • MAIL RSS Sport, umění a ostatní kurzy

  Typ kurzu/školení: Seminář  Klíčová slova pro dané školení:
  carving, karving, karvink, kurz +carving, kurz +carvingu, školení +carvingu  [RSS] Nechte si posílat nové termíny kurzu Chcete vědět kdy bude další termín kurzu? - Využijte RSS a nechte si posílat každé změny a/nebo nové termíny kurzu do Vaší čtečky RSS (bez registrace)

    RSSKurz carvingu [RSS] - Novinky a nové termíny kurzu

  © BP SPORT - České Budějovice :: - Vzdělávací a sportovní středisko SPORT BP je organizací, která se zabývá školení m instruktorů a samotnou výukou v různých sportovních disciplínách. Zároveň se věnuje outdoorovým kurzům pro nejrůznější organizace. Kurzy SPORT BP jsou přístupné pro nejširší veřejnost a licenci či dovednosti lze uplatnit ve všech sférách – školní, zájmové nebo komerční. Instruktorské sportovní školení a výukové kurzy zajišťuje kvalitní skupina lektorů, která vzešla z bývalého Pedagogického centra v Českých Budějovicích a dříve Krajského pedagogického ústavu. Činnost SPORT BP je právně ukotvena na základě akreditovaného pracoviště Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy České republiky a akreditacemi v různých sportovních disciplínách. Pro každý spo...

  Platební podmínky pro účast na kurzu


  [SPORT BP] Na základě přihlášky vám budou zaslány pokyny k nástupu a podrobnější informace o kurzu . Objednavatel uhradí částku školného za výše uvedeného posluchače do prvního dne v měsíci, ve kterém kurz začíná. Po úhradě bude posluchač do studia/na přednášku přijat.Objednavatel se zavazuje, že v případě, že by uvedený účastník odborného studia studium nedokončil, nebude požadovat vrácení školného. Případně lze e-mailem požádat o výjimku.
   
  Komentáře a dotazy na školení/kurz

  dotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den, prosím o info zda se bude konat kurz carvingu v termínu 11-15. 12. ...

  Re: dotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den, děkujeme za Vaši e-mailovou zprávu. Ano, i pro vás kurz vhodný. ...

  dotaz na školení/kurz: Kurz carvingu : Dobrý den,velice mě zaujala vaše nabídka Kurz carvingu. Nejsem ovšem učitel TV,jsem sice angažovaná trochu ve sportu,ale jinak jsem zdravotník,a také nadšený lyžař,takže bych touto cestou Vašeho kurzu chtěla vylepšit své výkony a posunout se v carvingu,k ...

   

   

  Hledáte náhodou nějakou práci?


  ŠKOLNÍ ASISTENT/KA - Asistenti pedagogů
  pedagogického směru nebo SŠ + rekvalifikační kurz Benefity: dovolená 40 dnů, příjemný kolektiv, školní stravování Doba určitá..., České Budějovice, Jihočeský

  PRACOVNÍK/ICE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH - PEČOVATELKA - Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti ambulantních a terénních služeb a pečovatelé v oblasti domácí péče
  : základní škola a kurz Pracovník v sociálních službách nebo SŠ, VOŠ, VŠ sociální zaměření. Mzdové podmínky: po zapracování..., České Budějovice, Jihočeský

  Pracovník/ce v soc.službách - pracovník/ice přímé obslužné péče, písmeno a]
  : ukončené zdravotní/sociální vzdělání, nebo akreditovaný kvalifikační kurz v oboru pracovník v sociálních službách, Zákon 108..., České Budějovice, Jihočeský

  [Jobs] Hledání práce nově přes PráceJobs.com

  Podobné kurzy # carvingu


  •  
    
   RSS
   RSS - odběr novinek - nové kurzy, rekvalifikace a školení
   Nové kurzy/školení | Nové termíny kurzů/školení | Last-Minute | Odběr novinek na Váš mail
   skoleni-kurzy.eu

   SKOLENI-KURZY.EU   REGIONY   MENU   KONTAKT


   skoleni-kurzy.eu
   2007 - 2018 © OBEC.net, sro
   Potoční 8, 617 00 Brno, CZ
   Email: info[at]skoleni-kurzy.eu
   Telefon:(+420) 533 555 859, 775 193 488
   Fax: 533 312 404
   Kontakt

   +   +
   V případě dotazu ke kurzu využijte prosím kontaktní formulář u daného konkrétního kurzu

   Akreditovaný kurz: Programování CNC strojů v září 2018 - Cheb