logo skoleni-kurzy

KURZ : TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY V TKALCOVSKEM MUZEU KURZ JE AKREDITOVAN
DUM POD JASANEM


skoleni-kurzy.eu


< Poslední zobrazené kurzy
[Dodameto.cz] Krmiva a chovatelské potřeby >>Podrobné hledání kurzů, školení a rekvalifikacíPořádáte podobný kurz/školení?


Pořádáte podobné kurzy, školení a/nebo studium. Vložte Vaše kurzy na web. Kurs / kurzy nemusí být rekvalifikační, stačí když kurzy budou mít termín konání školení pro on-line objednávku kurzu


 
TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] - Následující kurzy:

   

   

  TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY V TKALCOVSKEM MUZEU KURZ JE AKREDITOVAN

  Viz také následující kurzy :
  • Účetnictví a daňová evidence (s využitím výpočetní techniky) - rekvalifikační kurz dálkověPodrobnosti
  • Mzdové účetnictví s využitím výpočetní techniky - rekvalifikační kurz dálkověPodrobnosti
  • Autodesk 3DS MAX – pokročilé techniky a vizualizacePodrobnosti
  • Autodesk Maya – pokročilé techniky modelováníPodrobnosti
  • Autodesk Maya – pokročilé techniky renderováníPodrobnosti


  [Školení] - TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] - s certifikátem


  Dům pod jasanem


  Tkaní na karetkách, předtkalcovské techniky, vzorování, ozdobné stuhy, opasky, repliky. Technika karetkování je stará předtkalcovká technika a v současnosti nachází uplatnění jako zajímavý oděvní doplněk, originální popruhy nebo jako doplňky k dobovému oblečení. Práce na stužkové stavu, na hřebenových stavech, tkaní na formách, zapjaskové techniky ...
  # číslo akreditace: .MSMT-15636/2018-2-625


  Cena kurzu:
       ...   2.200 Kč / kurz   (není DPH)
       ... Kurz je osvobozený od DPH

  Objednat - pro přihlášení na kurz/školení klikněte na zvolený termín školení a místo konání
  • Seminář je akreditován
  • Účastník kurzu obdrží certifikát  Přihláška na školení:

     NEZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA - Termín školení zatím není k dispozici | Podobné kurzy a školení | Žádost o kontakt - Zavolejte mi, prosím • Podobný kurz     Praha  
  (??)   Tkaní tapisérií - ACZ, vzdělávací centrum

  - ... cena: 2.851 Kč/Kurz (3.450 Kč/Kurz včetně DPH)


 • Podobný kurz     Praha  
  (??)   Tkaní tapisérií pro pedagogy - ACZ, vzdělávací centrum

  - ... cena: 2.851 Kč/Kurz


 • Podobný kurz     Brno - Jihomoravský  
  (??)   Dress code, styling a image úspěšného muže v byznysu - Gaudens s.r.o.

  - ... cena: 1.800 Kč/Kurz (2.178 Kč/Kurz včetně DPH)


 • Podobný kurz     Brno - Jihomoravský  
  (??)   KURZ IMAGE MUŽE - Ing. Radka Sobotková, Profesionální škola vizáže a stylu - Škola etikety

  - ... cena: 3.900 Kč/kurz bez DPH a/nebo cena je osvobozena od DPH


 • Podobný kurz     Praha  
  (??)   Dress code, styling a image úspěšného muže v byznysu - Gaudens s.r.o.

  - ... cena: 1.800 Kč/Kurz (2.178 Kč/Kurz včetně DPH)


 • Podobný kurz     Brno - Jihomoravský  
  (??)   KURZ IMAGE MUŽE - Ing. Radka Sobotková, Profesionální škola vizáže a stylu - Škola etikety

  - ... cena: 3.900 Kč/kurz bez DPH a/nebo cena je osvobozena od DPH


 • Podobný kurz     Brno - Jihomoravský  
  (??)   KURZ IMAGE MUŽE - Ing. Radka Sobotková, Profesionální škola vizáže a stylu - Škola etikety

  - ... cena: 3.900 Kč/kurz bez DPH a/nebo cena je osvobozena od DPH

 • -- ... pro objednání kurzu klikněte na zvolený termín školení a/nebo je možno poslat:  Popis kurzu
  TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] - s certifikátem


  Kurz je určen pro ...

  veřejnost


  Lektoři kurzu

  Lektor Mgr. Petr Kavan autor knihy Tkaní na karetkách, vás provede úskalími při předtkalcovské technice tkaní na karetkách. Vytvoříte si vzorkovník, získáte metodický materiál, který Vám pomůže při samostatné práci. Možnost zakoupení karetek a pomůcek ke tkaní.


  [Kurz] Program kurzu (obsah přednášky/semináře/rekvalifikace/studia) ...

  Během víkendového kurzu se naučíte tkát na karetkách, číst vzornice, zvládnete jednoduché i složité vzorování. Technika karetkování je stará předtkalcovká technika a v současnosti nachází uplatnění jako zajímavý oděvní doplněk, originální popruhy nebo jako doplňky k dobovému oblečení. Možnost dokoupit si karetkovací sadu [ karetky, jehla, tkaný pytlík] Seznámíte se s technikou zapjastek, hřebenových stavů, rámového stavu atd.  Kurz je akreditován MŠMT. Po absolvování získáte Osvědčení.

  Ubytování možné v pokojích s vlastním soc. zařízením a kuchyňkou.


  [Kurz] Tkaní na karetkách...

  Tkaní na karetkách se řadí mezi tzv. předtkalcovské techniky - techniky produkující tkaninu podobnou výrobkům z tkalcovského stavu, ovšem za pomoci mnohem méně nákladného technického vybavení. Všechny předtkalcovské techniky jsou ale mnohem pomalejší než tkalcovský stav a produkce rozměrných výrobků (metráže) je obvykle časově neúnosná.
  Tkaní na karetkách navíc produkuje výrobky, které za pomoci běžného listového tkalcovského stavu vůbec není možné vytvořit. Celý tkalcovský stav nahrazuje pomocí sady karetek - čtvercových destiček s jednou dírou v každém rohu, které slouží k veškeré potřebné manipulaci s nitěmi během tkaní, kromě udržování patřičného napětí v osnově. V nejjednodušší případě se nitě osnovy přivazují k opasku tkalce, takže ten může napětí nití korigovat lehkým posunem těla.Výrobky tkané na karetkách mají podobu úzkých pásů, které jsou pevné a mohou být bohatě zdobené. Ovlivňovat šířku či délku pásů je samozřejmě možné, nicméně vždy platí že technika není vhodná na tkaní výrobků příliš širokých (více než několik málo desítek centimetrů) a většinou ani příliš dlouhých (více než několik metrů).Pásy tkané na karetkách jsou obvykle výrazně pevnější než jakákoli tkanina, kterou lze vytvořit na většině tkalcovských stavů. Z toho důvodu se v historii často používaly pro výrobu popruhů (k váčkům, tašticím, postrojům atd.) či opasků.


  Druhý - a zřejmě hlavní - důvod oblíbenosti těchto výrobků spočíval v jejich zdobnosti. Karetkované pásy je možné zdobit nevyčerpatelným množstvím nejrůznějších vzorů, které jsou (narozdíl od vyšívání nebo potisku) do tkaniny vetkané a tvoří její nedílnou součást. S trochou nadsázky lze říci, že cokoli si dokážete představit, to s trochou abstrakce dokážete vytkat. Můžete začít jednoduchými vzory z malých, neustále opakovaných čáreček, ale můžete pokračovat i dál a zabrousit do oblasti složitých geometrických vzorů. Trojúhelníky, kosočtverce, čtverce, různě barevné, navzájem propletené či překrývající se - vše lze vykaretkovat. Pěkným příkladem takových geometrických vzorů jsou známé "motanice" obsažené ve spoustě keltských dekoracích. A kdo se cítí geometrickou pravidelností příliš svázaný, může se pustit do zcela odlišných druhů vzorů, do libovolných obrázků. Obrázky je třeba trochu zmenšit a abstrahovat (příznivci operačního systému Windows by řekli, že karetkují ikonky), nicméně volnost, kterou vám technika tkaní na karetkách poskytuje, vám dává dostatečný prostor po tvůrčí invenci. Nejjednodušším příkladem takových obrázků jsou třeba písmena.


  Co říci o historii techniky? Její počátky jsou nejasné; nejstarší období, o kterém můžeme definitivně prohlásit, že se v něm karetkování používalo, bylo období rozkvětu starověké římské říše. V té době se ovšem karetkovalo nejen v Římě, ale i v tehdy barbarské Evropě či kulturně vyspělé Číně. Zajímavé je, že technika přežila nejen nejrůznější dramatické světové události, ale i obrovské společenské změny a neustálý (i když oproti dnešku poměrně pomalý) technický rozvoj. U nás v Evropě se technika tkaní na karetkách udržela v oblasti zájmu specializovaných řemeslníků nejen v době starověku, ale i během celého středověku a teprve během renesance se pomalu přesunula do oblasti lidové tvorby - karetkovalo se tedy intenzivně minimálně 2000 let! Technika byla oblíbená i navzdory tomu, že "konkurenční" tkalcovský stav se neustále technicky zdokonaloval, zatímco na karetkách se tkalo v podstatě stále stejně.Karetkované pásy byly v době středověku velice oblíbenou ozdobou. Sloužily jako zdobené popruhy, opasky, či našívané dekorace oděvů. Karetkovaly se čistě funkční jednobarevné pásy, několik centimetrů široké a jednoduše zdobené opasky běžných lidí, i hedvábná, zlatem protkávaná umělecká díla, která ohromovala svou složitostí a mohli si je dovolit jen ti nejbohatší. V současné době lze pásy použít stále na opasky (které se, s vhodnou volbou vzorů a materiálu, nemusíme stydět nosit ani dnes), popruhy (např. tkané taštičky zavěšené přes rameno jsou historická stálice a nosily se ve starověkém Římě stejně jako se nosí dnes), ale také na záložky do knížek, vodítka a postroje na psy (či fretky a další mazlíčky), pásky k hodinkám, dekorace interiéru atd. Vždy platí, že karetkovaný pásek slouží i zdobí.
  [dotaz na školení/kurz] Formulář pro komentáře, dotazy a odpovědi


  Dotaz ke kurzu: TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován]
  text dotazu, ostatní data (tel/email) se samozřejmě nezveřejňují a nezobrazují, pouze budou přeposlána školící firmě

     ... a pro kontrolu zadejte prosím znova Váš email
  Někdy je zadaná špatná emailová adresa a odpověď se vrátí, proto prosím zadejte email dvakrát

                Chci poslat přihlašovací údaje na server skoleni-kurzy.eu
  [Registrovat jako uživatele Ano/Ne]

  Pokud jste přihlášeni, email nemusíte zadávat
  Vložte potvrzovací kód Vložte číslo             

  Pro změnu potvrzovacího kódu je možno znovu načíst stránku

  Komentáře a dotazy na školení / kurz / seminář  Re: dotaz na školení/kurz: TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY v Tkalcovskem muzeu [kurz je akreditovan] : Pěkný den, lektora na Tkaní na karetkách tady máme, dokonce dva. Záleží na tom, odkud jste vy. Naše muzeum je v Trutnově, v Krkonoších. Poslední sobota je 31.3.. Napište prosím bližší info o akci, kde akce je, jak dlouho, zda je vevnitř atd. Zdravím Vás. Martina Poliaková ...

  dotaz na školení/kurz: TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY v Tkalcovskem muzeu [kurz je akreditovan] : Dobrý den, hledáme lektora na karetkování na tradiční velikonoční akci poslední sobotu v březnu. Mohli by jste nám doporučit lektora? ...

  Dům pod jasanem

  :: Tkalcovské venkovské muzeum a výtvarná dílna, pořádají se kurzy: keramiky, tkaní, pletení košů z vrbového proutí, pedigu, slámy, textilní techniky, zpracování vlny, malba na hedvábí, výroba ručního papíru, svíček, mýdla apod. - pro veřejnost, pro děti, dětské výtvarné tábory, rekvalifikační kurz: Ruční tkadlec....

  Platební podmínky pro účast na kurzu

  Objednavatel uhradí částku školného za výše uvedeného posluchače do prvního dne v měsíci, ve kterém studium/přednáška začíná. Po úhradě bude posluchač do studia/na přednášku přijat.Objednavatel se zavazuje, že v případě, že by uvedený účastník odborného studia studium nedokončil, nebude požadovat vrácení školného.

  Podobné kurzy #TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] >>


  Další kurzy a školení: TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován]
  Odkaz na podobný kurz a/nebo kurz od jiné firmy a v jiné ceně:

  Podobný kurz Popis kurzu Další kurzy a školení
  Tkaní tapisérií
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Nástěnné koberce - tapiserie zdobí interiéry již od starověku. Vývojově souvisí s nástěnnou malbou a na jejich návrzích se vždy podíleli významní malíři. Další podobné školení nebo kurzy
  Tkaní tapisérií pro pedagogy
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Nástěnné koberce - tapiserie zdobí interiéry již od starověku. Vývojově souvisí s nástěnnou malbou a na jejich návrzích se vždy podíleli významní malíři. Další podobné školení nebo kurzy
  Dress code, styling a image úspěšného muže v byznysu
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Obchodní jméno (objednatel)* Adresa (sídlo - bydliště objednatele) PSČ + Obec* Email* Telefon* IČ DIČ Vybraný Další podobné školení nebo kurzy
  KURZ IMAGE MUŽE
  Kurz
    ... individuální Jiný kurz v jiné ceně : Na kurzu se naučíte porozumět tvaru a proporcím mužského těla a obličeje, doporučit klientovi vhodný styl oblečení a doplňků. Seznámíte se se základními pravidly klasického pánského vzhledu. Další podobné školení nebo kurzy
  REALITNÍ ZPROSTŘEDKOVATEL– pod záštitou CEPI! Nejlepší příprava pro odbornou způsobilost dle zákona o realitním zprostředkování. Akreditováno MŠMT ČR. SOUČÁSTÍ JE ZKOUŠKA, úspěšný absolvent obdrží DOKLAD pro VÁZANOU ŽIVNOST Realitní zprostředkovate
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Osvobozeno od DPH # Absolvujte s námi přípravný akreditovaný rekvalifikační kurz Realitní zprostředkovatel zakončený zkouškou odborné způsobilosti! Po absolvování kurzu a složení zkoušky získáte osvědčení odborné způsobilosti . Další podobné školení nebo kurzy
  Strážný - Akreditovaný rekvalifikační kurz
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Kurz je určen pro zájemce o práci v bezpečnostních a hlídacích agenturách. Kurz je podmínkou k výkonu práce strážného. Další podobné školení nebo kurzy
  Výživový poradce [akreditovaný MŠMT]
  Kurz
    ... Online kurz - probíhá průběžně Jiný kurz v jiné ceně : Tento kurz je akreditovaný MŠMT ČR. Úspěšní absolventi rekvalifikačního kurzu získají certifikát, na jehož základě lze žádat o živnostenský list a vykonávat profesi PORADCE PRO VÝŽIVU. Další podobné školení nebo kurzy
  Akreditovaný kurz manikúry a nehtové modeláže
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : ” Krásné nehty ” - vizitka našeho vzhledu. V tomto kurzu se naučíte klasické manikúře v kombinaci s modeláží nehtů. Další podobné školení nebo kurzy
  Život ve vlastních rukou - základy narativního přístupu v praxi pomáhajících profesí - Čtyřdenní akreditovaný kurz
  Kurz
  Jiný kurz v jiné ceně : Čtyřdenní akreditovaný kurz pro pracovníky v pomáhajících profesích. Další podobné školení nebo kurzy

  Podobný    = Podobný kurz nebo školení
  Poslední aktualizace: 2022-08-15 00:26:42

  Dům pod jasanem
  TKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] #

  Řemeslné a výtvarné kurzy a semináře + Zážitkové a dárkové kurzy

  Téma kurzů nebo školení:
 • MAIL RSS Sport, umění a ostatní kurzy

  Typ kurzu/školení: Seminář

  • Seminář je akreditován
  • Účastník kurzu obdrží certifikát


  Klíčová slova pro dané školení:
  bez +tkalcovského +stavu, doplněk, karetky, opasek, popruh, předtkalcovské +techniky, tkaní  [RSS] Nechte si posílat nové termíny kurzu Chcete vědět kdy bude další termín kurzu? - Využijte RSS a nechte si posílat každé změny a/nebo nové termíny kurzu do Vaší čtečky RSS (bez registrace)

    RSSTKANÍ NA KARETKÁCH A PŘEDTKALCOVSKÉ TECHNIKY v Tkalcovském muzeu [kurz je akreditován] [RSS] - Novinky a nové termíny kurzu

  © Dům pod jasanem - Trutnov :: - Tkalcovské venkovské muzeum a výtvarná dílna, pořádají se kurzy: keramiky, tkaní, pletení košů z vrbového proutí, pedigu, slámy, textilní techniky, zpracování vlny, malba na hedvábí, výroba ručního papíru, svíček, mýdla apod. - pro veřejnost, pro děti, dětské výtvarné tábory, rekvalifikační kurz: Ruční tkadlec....

  Platební podmínky pro účast na kurzu


  Objednavatel uhradí částku školného za výše uvedeného posluchače do prvního dne v měsíci, ve kterém studium/přednáška začíná. Po úhradě bude posluchač do studia/na přednášku přijat.Objednavatel se zavazuje, že v případě, že by uvedený účastník odborného studia studium nedokončil, nebude požadovat vrácení školného.
   
  Komentáře a dotazy na školení a nebo kurz

  Re: dotaz na školení/kurz: TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY v Tkalcovskem muzeu [kurz je akreditovan] : Pěkný den, lektora na Tkaní na karetkách tady máme, dokonce dva. Záleží na tom, odkud jste vy. ...

  dotaz na školení/kurz: TKANI NA KARETKACH A PREDTKALCOVSKE TECHNIKY v Tkalcovskem muzeu [kurz je akreditovan] : Dobrý den, hledáme lektora na karetkování na tradiční velikonoční akci poslední sobotu v březnu. Mohli by jste nám doporučit lektora? ...

   

   

  Podobné kurzy # tkaní + karetkách + předtkalcovské + tkalcovském + muzeu + akreditován


 •  
   
  RSS
  RSS - odběr novinek - nové kurzy, rekvalifikace a školení
  Nové kurzy/školení | Nové termíny kurzů/školení | Last-Minute | Odběr novinek na Váš mail
  skoleni-kurzy.eu

  SKOLENI-KURZY.EU  REGIONY  MENU  KONTAKT


  skoleni-kurzy.eu
  2007 - 2022 © OBEC.net, sro
  Potoční 8, 617 00 Brno, CZ
  Email: info[at]skoleni-kurzy.eu
  Telefon:(+420) 775 193 488
  Fax:
  Kontakt

  +  +
  V případě dotazu ke kurzu využijte prosím kontaktní formulář u daného konkrétního kurzu

  Školení: PowerPoint pokročilý v srpnu 2022 - Kolín
  ^