logo skoleni-kurzy

MANUAL JAK ZACIT PODNIKAT ZALOZENI ZIVNOSTI A DANE


skoleni-kurzy.eu


< Poslední zobrazené kurzyPodrobné hledání kurzů, školení a rekvalifikací
skoleni-kurzy.eu

Na stránkách skoleni-kurzy.eu najdete rekvalifikační kurzy, školení a semináře z různých oborů od účetnictví přes mzdy nebo personalistiku až k počítačovým nebo specializovaným kurzům pro realitní makléře a studia oceňování nemovitostí.

Nenašli jste kurz, školení a/nebo seminář?

Pošlete nám nezávaznou poptávku po kurzu a my se ho pokusíme najít a pošleme Vám kontakt na vzdělávací firmu a/nebo Vaši poptávku kurzu zveřejníme v seznamu poptávek.

Registrace školícího střediska

Jste školící firma, vzdělávací instituce a/nebo pořádáte školení, kurzy, rekvalifikační semináře? Zaregistrujte svoji firmu na serveru skoleni-kurzy.eu a zvyšte počet svých posluchačů.
 

Sponzorované odkazy:

 

Náhodný kurz/školení


Pracovník v sociálních službách - KUSTOD
Odborná příprava osob, kteří se chtějí ucházet o práci v sociálním zařízení.

 
  

 

MANUAL JAK ZACIT PODNIKAT ZALOZENI ZIVNOSTI A DANE

Viz také následující kurzy :
 • Základy podnikání s výukou obchodní angličtinyPodrobnosti
 • Základy podnikání - rekvalifikace Podrobnosti
 • Revit ve stavební praxi I - Jak začítPodrobnosti
 • Základy podnikání [rekvalifikace , MŠMT ČR]Podrobnosti
 • Základy podnikáníPodrobnosti
SLEVA 21 % na kurz Základy komunikace a péče o klienty s Alzheimerovou demencí [MPSV ČR] - SLEVA! V ceně výukové materiály i osvědčení - využít slevu lze pouze do 27.4.2017

Manuál Jak začít podnikat - založení živnosti a daně


Rádi byste získali informace, jak začít podnikat? Nabízíme základní rady jak začít podnikat, aby byly srozumitelné a nemuseli jste se prokousávat zákony krok po kroku.


Manuál Jak začít podnikat - založení živnosti a daně


Rok 2009 1. Živnostenský úřad

Pro povolení podnikat potřebujete získat výpis ze Živnostenského rejstříku. Pro jeho získání můžete navštívit jakýkoliv Živnostenský úřad. Zaregistrujete se zde i k daním a pojištění.
S sebou budete potřebovat občanský průkaz a 1.000,- Kč v případě živnosti volné. Pokud budete ohlašovat živnost vázanou, řemeslnou nebo žádat o živnost koncesovanou musíte navíc doložit odbornou způsobilost např. výuční list, maturitní vysvědčení, absolvování rekvalifikačního kurzu a v některých případech praxi potvrzenu zaměstnavatelem. Dále musíte doložit souhlas majitele nemovitosti, kde chcete podnikat.
Pokud jste tlumočníci, herci, autoři, hudebníci nebo podnikáte podle zvláštních přepisů, jako např. makléři tato starost Vám odpadá.

Situaci máte oproti minulým rokům usnadněnou, jelikož vyplňujete Jednotný registrační formulář. Nemusíte už k soudu pro výpis trestního rejstříku ani oznamovat zahájení podnikání na Finančním úřadu, Správě sociálního zabezpečení a Zdravotní pojišťovně. To vše zvládnete na Živnostenském úřadu.

2. Zdravotní a sociální pojištění

Zjistíte, jaké zálohy budete platit na zdravotní a sociální pojištění a zda je to vůbec třeba.
Sociální pojištění zahrnuje důchodové pojištění, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a nemocenské pojištění.
Důchodové pojištění a příspěvek na stání politiku zaměstnanosti platíte povinně, nemocenské pojištění je dobrovolné. Celkem za rok 2009 je aktuální povinná část 29,2 % ze zisku.
Výši zálohy vám vyměří Správa sociálního zabezpečení. Po uzavření roku a zpracování daňového přiznání pro Finanční úřad vypracujete Přehled a v případě nedoplatku provedete vyrovnání plateb SZ.

Nejnižší možná platba zálohy pro rok 2009 činní u sociálního pojištění 1.720,- Kč u hlavní činnosti, u vedlejší činnosti to je 688,- Kč a platíme ji u Okresní správy sociálního zabezpečení, kam se musíte zaregistrovat a získáte číslo účtu, kam budete peníze posílat a přidělený zvláštní variabilní symbol.
Platbu musíte provést v termínu mezi 1. a 20. dnem následujícím po měsíci, kdy byla činnost vykonávána. Do konce dubna musíte na Správu sociálního zabezpečení podat Přehled o příjmech a výdajích, nedoplatek uhradit, přeplatek Vám Správa sociálního zabezpečení na žádost vrátí. U hlavní činnosti musíte zálohy platit i pokud s podnikáním začínáte. U vedlejší činnosti, když jste za minulý rok vydělali méně než 56.532,- Kč nebo s podnikáním začínáte, nemusíte platit zálohu žádnou a pojistné doplatíte po podání Přehledu o příjmech a výdajích, pokud váš zisk tuto částku přesáhne.
Neplatíte z pronájmu nemovitostí a movitých věcí.

Pojistné pro zdravotní pojištění OSVČ pro rok 2009 je 13,5 % ze zisku. Nejnižší záloha zdravotního pojištění pro rok 2009 činí 1.590,- Kč a platíte ji, když podnikáte na hlavní činnost, u své zdravotní pojišťovny. Záleží na Vás, jakou si vyberete. Vyžádáte si číslo účtu pro zasílání zálohy. Platbu musíte provést mezi 1. a 8. následujícího měsíce. Při vedlejší činnosti zálohy neplatíte.
Po uzavření roku a zpracování daňového přiznání pro Finanční úřad vypracujete Přehled a v případě nedoplatku provedete vyrovnání.

Vedlejší činnost provozujete pokud
 • jste zaměstnán na hlavní pracovní poměr
 • podnikáte při studiu a ještě vám nebylo 26 let
 • jste důchodce
 • byl Vám přiznán nárok na plný či částečný invalidní důchod
 • nárok na rodičovský příspěvek, mateřskou, rodičovskou kvůli těhotenství
 • osobní péče o dítě pod 10 let závislé na péči jiné osoby, nárok na péči o blízkou nebo jinou osobu
 • výkon civilní či vojenské služby
3. Daně

Po skončení roku musíte podat na Finanční úřad daňové přiznání a zaplatit daň z příjmu. Poslední termín podání je 31. března následujícího roku. Ve stejném termínu musíte zaplatit daň.
Jestliže jste plátci DPH, musíme měsíčně nebo čtvrtletně podávat daňové přiznání a v případě nedoplatku uhradit daň (vždy k termínu podání daňového přiznání).
Jestliže uplatňujete výdaje na auto, musíte platit čtvrtletně zálohy na silniční daň a do 31.1. následujícího roku podat daňové přiznání.

 

4. Účetnictví


Vedete buď daňovou evidenci, je potřeba schovávat všechny doklady nebo evidenci příjmů, pokud budete uplatňovat paušální výdaje.
Pokud Váš obrat podle zákona o DPH přesáhl za předcházející účetní období 25 miliónů Kč, vedete účetnictví.

Tyto informace jsou nezbytné pro hladký chod podnikání.

Občas nastane situace, kdy je potřeba konzultace s odborníkem. Rádi Vám poradíme. Kontaktujte nás a získejte více informací v kurzu Základy podnikání.
Dozvíte se informace z oblasti marketingu, právních forem podnikání, Obchodního zákoníku, Zákoníku práce, daňové problematiky, účetnictví, personalistiky, zdravotního pojištění, sociálního zabezpečení, pojištění podnikatelských rizik, BOZP a PO, finanční podpory MSP a mnoho dalších. Samozřejmostí kurzu jsou individuální konzultace jednotlivých podnikatelských záměrů a sestavení plánů přesně na míru podnikatele. Kurz probíhá v malých skupinách pro možnost interaktivní spolupráce a snažíme se o příjemnou atmosféru.Dále viz kurz: 

[Rekvalifikační kurzy, školení] Novinky z oblasti vzdělávacích kurzů a školení


Archeolog odhalí stopy římského impéria na Mohelnicku a Šumpersku
*** Šumperk - Na stopy osídlení našeho regionu v době římské poukáže přednáška archeologa Jakuba Halamy. Na cestu do prvních čtyř století našeho letopočtu se mohou zájemci vydat ve středu 22. února v 17 hodin v šumperském muzeu.
přednáška | 2017-02-22 21:49:15 
Články:Vzdělávání dospělích  Ministryně práce Česka a Francie jednaly o postupu proti podvodným firmám na evropském trhu práce - vzdělávání
Články:Vzdělávání dospělích  Novinky které zpestří zimní dny - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Studium v České republice se stipendiem pro zájemce z Bavorska - studium
Články:Vzdělávání dospělích  Payot Krása je hlavním cílem - vzdělání
Články:Vzdělávání dospělích  Vzhůru dolů Výsledky dotazníku Jak se my webaři a webařky vzděláváme - kurzy
Články:Vzdělávání dospělích  Sdělení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy kterým se určují konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části ma - vzdělávání
Články:Vzdělávání dospělích  Sdělení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy kterým se určují konkrétní termíny konání didaktických testů a písemných prací společné části ma - vzdělávání
Články:Vzdělávání dospělích  Payot Krása je hlavním cílem - vzdělání
Články:Vzdělávání dospělích  Kurzy Java programování - kurzy


Nalezeno celkem : 4667 zpráv | aktualizace každou hodinu 
RSS
RSS - odběr novinek - nové kurzy, rekvalifikace a školení
Nové kurzy/školení | Nové termíny kurzů/školení | Last-Minute | Odběr novinek na Váš mail
skoleni-kurzy.eu

SKOLENI-KURZY.EUREGIONYMENUKONTAKT


skoleni-kurzy.eu
2007 - 2017 © OBEC.net, sro
Potoční 8, 617 00 Brno, CZ
Email: info[at]skoleni-kurzy.eu
Telefon:(+420) 533 555 859, 775 193 488
Fax: 533 312 404
Kontakt

++
V případě dotazu ke kurzu využijte prosím kontaktní formulář u daného konkrétního kurzu

Školení: itemprop= name class= product_title entry title id= nazev >Dlouhé dokumenty – Adobe InDesign v březnu 2017 - Praha 4 - Michle